28 Nisan 2017, 11:23:54

Gönderen Konu: 21.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor  (Okunma sayısı 491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
21.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor
« : 13 Şubat 2017, 11:15:14 »
sor u reş

Çevrimdışı Ozan Deniz

• Adı Soyadı: Ozan Deniz
Ynt: 21.Hafta / Gençlerbirliği - Konyaspor
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2017, 19:31:22 »
Allah gariban kulum da sevinsin diye önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş derler. Bizimki yıllardır aynen bu hesap. Ümit vaad eden takımı boz. Sözleşmeleri daha uzun süre devam eden sorunsuz ve kaliteli adamları devre arası gönder. Çer çöp topla. Sonra Avrupa mücadelesi verecekken ligde kalma mücadelesi ver. Taraftarın "bu seneyi bi atlatalım da" desin. Ligde kalırsan hedefler tuttu diye sevin.

16. hafta Bursaspor maçında alınan 3 puanın çöp değerinde olduğundan bahsetmiştik. İrfan'ın gidişi ve gönderiliş biçimi takımın ne beklediğinin habercisiydi. Taraftar gıkını çıkarmadı. Alanya maçından sonra isyan etmek kadar anlamsız bir şey yok. Giden gitti. Devre arası da kapandı. Alanya maçıyla birlikte taraftar, gerçek hedefin ne olduğunu tastamam görmeye başladı. Konya maçı ile birlikte camia, farklı bir psikoloji ile çıkacak artık maçlara. Lale devri bitti çünkü. Takım artık düşmeme hedefine konsantre olmak zorunda. Ümit Özat daha bu maça çıkmadan gönderilmeli. Haddini aşan açıklamalar yapıyor, tesislere girişi ilelebet yasaklanmalı bence. Takımın başına alt yapı hocası koysan fark etmez. Zaten iyi hoca gelmez bu yönetime.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2017, 19:47:45 Gönderen: Ozan Deniz »

Çevrimdışı Vakur Gök

• Adı Soyadı: vakur gök
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2017, 09:57:07 »
Tamamen katılıyorum Ozan. teknik direktör denen ama uzaktan yakından bu mevkiiyle hiç bir alakası olmayan vatandaş Konya maçından önce derhal gönderilmeli ve gerçekten takıma sahip çıkacak bir hocayla anlaşılmalı. çünkü eğer hala görmedilerse ( ki bu çok büyük bir hata olur ) ilerleyen maçlardaki sonuçlardan sonra , bunların görme bozukluğu bizim başımıza çok büyük işler açacak. en iyi örneği önümüzdeki Konya maçı olacak. büyük ihtimal o maçı da kaybedeceğiz. ondan sonra deplasmanda Karabükten puan almak bence gerçekten zor. sonraki Akhisar maçı bizim için belki iyi olur diyeceğim ama ondan sonra yine GS maçı var. aslında bizim için kolay olması gereken bu fikstür bizim başımıza çok büyük işler açacak ve biz ligin dibini göreceğiz. bu hesabı yapamayan yönetim de o makamı boşu boşuna işgal etmesin çünkü bu takım düşerse tarih karşısında bu bariz hatalarıyla çok büyük vebal altına girecekler.

Ozan'ın da dediği gibi uefaya gitmek için kadro oluşturun talimatından sonra sözleşmeleri uzun süre devam eden ve takımın omurgası dediğimiz insanlar sırf klüp kasasının bekası! yüzünden peşkeş çektiler. Sadece Ahmet veya İrfan değil, has Gençlerbirlikli olan, canıyla başıyla oynayan, kalitelerini tüm Türkiye'nin bildiği Stancu ve Klusiç de gönderildi. sonrasında teknik patron denen şahıs tarafından takımın en iyileri olan Serdar ve Aydın ötekileştirildi, oynatılmadı ya da bireysellikle suçlanıp motivasyonları bozuldu. Serdar Bursa maçında 2 gol bir asistle oynarken yerlere göklere sığdıralamıyordu da sonraki 1 ayda mı bu hale geldi !!! o zaman performansının doruğundaydı da 1 ayda mı rezil oynamaya başladı. aynı şekilde Aydın'da. şimdi kötü gidişata motivasyonları bozulan ve ötekileştirilen bu çok değerli oyuncularımızın düşüşe geçen oyunları da eklenecek. malum şahıs kendi beceriksizliğini takımdaki bazı oyunculara atmak zaafını göstermiş ve aslında kendisinin bu iş için yeterli olmadığı mesajını bariz bir şekilde vermiştir. ama anlayana !!!
Ankaragücü taraftarı her olaydan sonra ortak bir bilinç sergileyip tepkilerini eylem şeklinde gösterebiliyorlar. en son ki Gümüşhane maçı ve akabinde hava alanına gidip takımlarına destek olmaları, protesto edilecek makamlara bunu göstermeleri bunun en sn ve en güzel örneğidir. ancak malesef bizde  böyle bir bilinç ve ortak haraket etmek kabiliyeti yok. aslında yine layık olduğumuz şekilde yönetiliyoruz.

benim sadece bu maç değil , saydığım fikstürdeki 3 maç için çok bir beklentim yok. bu maçtan beni yanıltıp puan çıkartabilirlerse ne ala. umarım ben yanılırım. Gençlerbirliği'nin çıkar ve istikbalidir önemli olan. hakkımızda hayırlısı.

saygılarımla...
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2017, 10:02:26 Gönderen: Vakur Gök »

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2017, 19:45:15 »
Top yuvarlaktır, futbol bu bilinmez ama benim yakın gelecekte puan alma ihtimalimizi en yüksek gördüğüm maç bu maç. Bu maç öncesinde Ümit Özat'ın gönderilmesi bence daha yararlı olurdu. Başarısı ya da başarısızlığından ziyade bugüne kadar verdiği ve Gençlerbirliği teknik direktörüne yakışmayan demeçleri nedeniyle gönderilmeli. Son Kayseri ve Alanya maç sonu demeçlerinin her biri başlı başına bardağı taşırmak için yeterli durumdayken Ümit Özat, daha Kayseri maçına çıkmadan bardağı taşırmıştı zaten.

Çevrimdışı Ozan Deniz

« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2017, 15:25:13 »
Oynanan futbolu beğenmek mümkün değil. İyi bir takım daha az hata yapan, oynadığı sistemi maçın geneline olabildiğince yayabilen, standartı belli bir futbol oynayan takımdır bana göre. Yani, bu özellikleri sahada ne kadar gösterebiliyorsa, oyuncu grubundan elde edebileceği en yüksek verime o kadar yakın performans yakalıyor, kapasitesini o kadar zorlayabiliyor demektir. Bu standartı ise yeni oluşturulmuş veya ciddi değişikliğe uğramış bir kadronun kısa sürede tutturması pek mümkün değil. Maçın bazı noktalarında çok kritik hatalar yaptık, Konyaspor çok beceriksizdi. 2. golümüzdeki net ofsaytın yan hakem tarafından es geçilmesi Konyaspor'un direncinin erken kırılmasını sağladı. Cüneyt Çakır'ın yönettiği bir maçta lehimize hakem hatası yaşanması bundan önce hiç hatırlamadığım bir olay.

Alanya maçı, şu an ne durumda olduğumuzu ve gerçek hedefimizin ne olması gerektiğini tüm çıplaklığıyla görmemizi sağladı. Belki de iyi oldu Alanya maçı. Takım bu hafta gerçekten elinden gelenin en iyisini ortaya koydu. Geçen haftalara göre daha konsantre olarak çıktılar maça. Alanya maçı sonrasında Konyaspor ile içeride oynuyor olmamız bence büyük şanstı. Rakipte büyük düşüş vardı. Bu maçtaki haliyle Konyaspor'u ikinci yarıdaki en kolay rakibimiz olarak görüyorum. Dişli bir takımla şanssız bir maç oynayarak içerde yenilseydik, ikinci yarı daha stresli geçerdi diye düşünüyorum. Takım genel olarak kötü oynasa da oyuncular ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bazı oyuncular elbette neden ve nasıl kadroda yer buluyor anlamıyorum ama ligin ikinci yarısında hiçbir futbolcu hakkında olumsuz yorum yapmak istemiyorum. Takımın şu duruma getirilmesinde en son sorumlu oyuncu grubu olarak görünüyor bana.

Ligin ikinci yarısında geri kalan maçlarda en kolay maçımız bana şimdilik iki hafta sonraki Akhisar maçı gibi geliyor. Düşecek ilk takımı Gaziantep, ikinci takımı Akhisar olarak görüyorum. 3. takım olmamak için yapılan mücadele içinde Gençlerbirliği lig sonuna kadar var olacaktır diye düşünüyorum.

Ümit Özat'ı bu camia içinde görmek istemiyorum. Yeni başkan seçildi. Belki de seçim beleniyordu bazı konularda kararlar alabilmek için. Eskişehir gibi bir takım Mustafa Denizli gibi kaprisli bir adamı onca borcuna rağmen ve alt lig takımı olmasına rağmen getirebiliyor. Denizli, belki de para bile alamayacak. Demek ki kasadaki para her şey değil. Taraftarın, camianın büyüklüğü yeri geliyor kulübü ayakta tutabilmek için daha büyük bir güç oluveriyor.

Bu arada yeni başkan röportajlarında çok ezbere şeyler söylemiş. Klasspor muhabirine taraftarın artırılması için basından beklenti içinde olduğu şeklinde sözleri var mesela. Gelecek için ümit vermeyen açıklamalar bunlar. Peşin hükümlü olmamak lazım ama taraftar politikasında kulübün 40 yıldır hatada olduğunu fark etmezse Gençlerbirliği'nin geleceği karanlık olur bence.

Çevrimdışı Mehmet Ali Bakır

• Adı Soyadı: mehmet ali bakır
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2017, 08:45:43 »
geçen haftaya göre kesinlikle iyiydik. son bölümde yatışa geçince,rakip rahat pozisyonlar buldu. takım belki güzel görüntü verdi ama yinede defans hattımız çok heyecanlandırıyor taraftarımızı.dün baya enteresan bi taktikle çıktı ve ilginçtirki tuttu.

konya,şuanda yenebilecek rakipler arasında en rahatarından birisiydi. forvette rantie ile baslamak iyi oldu,bence rantie az daha şanslı olsa maç başı 1 gol bırakır bize. velikonja'ya daha cok şans vermeliyiz. önümüzdeki 2 maçda aynı kalitede rakiplerle oynayacağız,umarım kazanırız.
sor u reş